ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573378
*
nr 857 3378
Spegel
1920-tal, höjd: 58 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 20:43:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 17:28:53
1
250 kr
4/11 19:54:39
2
150 kr
4/11 20:20:58
2
250 kr
4/11 20:21:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 857 3378
Spegel
1920-tal, höjd: 58 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 17:28:53 | 1 | 250 kr |
4/11 19:54:39 | 2 | 150 kr |
4/11 20:20:58 | 2 | 250 kr |
4/11 20:21:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.